8 Mart Dünya Kadınlar Günü İlimizde Kutlandı

İlimizde Müdürlüğümüz bünyesinde  7 Mart 2019 tarihinde İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda  Nevşehir Valisi İlham Aktaş’ın Eşi Songül Aktaş, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Nevşehir Barosu Kadın Hakları Komisyonu Söyleşisi” ne katıldı.

Avukat Hicran Çokçalışkan ve Avukat Rabia Akbaş’ın konuşmacı olarak katıldığı, İl Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen Söyleşi programına; Vali İlhami Aktaş’ın Eşi Songül Aktaş, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin Şener ve Eşi İlknur Şener, Kadın Konukevi Müdürü Fatma Sibel Gündüz, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Şenay Atar ile Kadın Konukevi hizmetinden yararlanan sakinler ve personeli katıldı. Söyleşi programının ardından Songül Aktaş, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Katılımcılar ise Songül Aktaş’ı aralarında görmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek, kendilerine teşekkür ettiler.

8 Mart 2019 tarihinde İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Kadın Konukevi Koordinesinde bir Türk Tarihinde Kadınlar konulu bir sunum gerçekleştirildi sunumun ardından Sayın Songül AKTAŞ günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptılar.Konuşma sonrası davetlilere çeşitli ikramlar yapıldı ve ardından Nissara AVM de Kadın Konukevine ait bir sergi açılışı gerçekleştirilmesi ile program son buldu.