19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun

Nevşehir Şehitliği’nde düzenlenen Gaziler Günü kutlamasına Nevşehir Valisi İlhami Aktaş,   Nevşehir Belediye Başkanı  Atilla Seçen, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, İl Jandarma Komutanı  Kurmay Kıdemli Albay Yüksel Yiğit, Aile Çalışm ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin ŞENER, Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi’ nin yanı sıra gaziler, şehit  ve gazi yakınlarıyla çok sayıda davetli katıldı. Nevşehir Şehitliğindeki Atatürk Anıtına Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Atilla Seçen ve Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi’’nin çelenk sunması ile  başlayan Gaziler Günü kutlaması daha sonra tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile devam etti.

Kutlama töreninde daha sonra 1 manga asker tarafından saygı atışı yapıldı. Kurşunlu Camii Müezzin-Kayyım  Mustafa Kaymaz  tarafından yapılan  Kuran-ı Kerim Tilaveti ’nin ardından  İlimiz Topuzluhan Sosyal Tesislerinde Şehit Yakınları ve Gazilerimize yönelik bir yemek programı düzenlendi. Yemek programında konuşma yapan İl Müdürümüz Hüseyin ŞENER  19 Eylül Gaziler Günü’ anısına Nevşehir Valiliğimiz tarafından gerçekleştirilen gazilerimiz ve şehit yakınlarımıza yönelik yemek programına hoş geldiniz diyor saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Şehitliğin ve Gaziliğin üzerinde bir makam yoktur. Birçok makam çalışıp çabalayarak   elde edilebilir. Fakat Şehitlik ve Gazilik öyle güçlü bir inançtır ki Çanakkale’den 15 Temmuza aynı ruhla vatan ve milletin yüksek menfaati için savaşmıştır. Sonsuz bir vatan sevgisi karşılığında kazanılan bir makamdır ki değeri buradan gelir.

Tarih Aziz Milletimizin yazdığı destanlarla dolu olduğu son yüzyılda da;Çanakkale de ,Kurtuluş Savaşında,Sakarya da Kıbrış Barış Harekatında ve Bölücü terör örgütü ile mücadelede El Bab’da Cerablus da ve Afrinde Kahraman Ordumuz vatandaşlarımız adeta yeni destanlar yazdılar.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak şehit yakınlarımıza, gazilerimize hizmet etmeyi şereflerin en büyüğü sayıyoruz. Devletimizin bekası milletimizin istiklali ve istikbali adına canlarını feda edenlere ve etmeyi göze alıp da gazi olanlara karşı sonsuz minnet borcumuz vardır.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün şehitlerimize Allahtan Rahmet ve Gazilerimize şifalar, şehit yakınlarımıza da sabırlar diliyorum.’dedi.