15 Temmuz Unutmadık Unutmayacağız

      15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleştirilen 15 Temmuz şehitlerini anma etkinliği 14 Temmuz Cumartesi Günü Nevşehir Valiliği bünyesinde Nevşehir Çalışma,Sosyal Hizmetler Aile İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Şehit ve Gazi Yakınlarımıza Yönelik yemek programı ile başladı. Yemek programında İl Müdürümüz Sayın Hüseyin ŞENER yapmış olduğu konuşmasında ‘Tarih aziz milletimizin yazdığı destanlarla dolu olduğu son yüzyılda da; Çanakkale’de Kurtuluş Savaşında, Sakarya’da Kıbrıs Barış Harekatında ve Bölücü terör örgütü ile mücadelede, Gabarda, Tendürekde, Besler Deresinde 15 Temmuz meydanlarda, El Bab’da  Cerablus’da  ve Afrinde  Kahraman Ordumuz vatandaşlarımız adeta yeni destanlar yazdılar. Bütün şehitlerimize Allahtan rahmet ve gazilerimize şifalar, şehit yakınlarımıza da sabırlar diliyorum.’

 

      Nevşehir Şehitler Parkı içerisindeki 15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı’nda saat 10:30’da başladı. Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, başta 15 Temmuz şehitleri ile tüm şehitlerimiz için dua yaptı. Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe,Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Kıdemli Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, daire müdürleri,belediye başkanları,şehit aileleri ve gazilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaşın da katıldığı etkinliğin ardından Kaldırım ve Taşlıbel Mezarlığında bulunan 8 şehit mezarı ziyaret edilerek dua yapıldı.

        AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz; "‘Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet’ uğrunda şehadete yürüyen aziz şehitlerimizin kabristanlarını ziyaret ederek; rahmet, hayır dua ve minnetle yâd ettik. 15 Temmuz’u da UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ! Tüm şehitlerimizin Allah, mekanlarını Cennet; makamlarını âli eylesin. Milletimiz var olsun." dedi.   15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimizin ruhu için  Öğle Namazı öncesinde Kurşunlu Camiinde Mevlid-i Şerif okutulacak. Hatim duasının yanı sıra öğle namazını müteakip yemek ikramında bulunulacak. Akşam saat 20.30’ da Borsa Kavşağı’ndan başlayıp Diriliş Meydanı’nda düzenlenecek Milli Birlik Yürüyüşünün ardından, Diriliş Meydanı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği başlayacak.  Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duanın ardından Nevşehir Belediyesi Mehteran Takımı kahramanlık marşları seslendirecekler. Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe,Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen’in günün anlam ve önemini dile getireceği konuşmaların ardındanNevşehirli  sanatçı Kürşat, halka açık konser verecek. Nevşehir’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, daha sonra Demokrasi Nöbeti ile sona erdi.