15 Temmuz Etkinlikleri Kapsamında Yemek Programı Düzenlendi.

Nevşehir Valiliği tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün organizesi ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle şehit aileleri ve gaziler onuruna akşam yemeği verildi.

Şehit aileleri ve gazilerin bulunduğu masaları tek tek dolaşarak bir süre sohbet eden Vali İlhami Aktaş ve Belediye Başkanı Rasim Arı, şehitlere rahmet, ailelerine de sabır dileklerini ileterek, istek ve taleplerini dinledi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin ŞENER’in açılış konuşmasının ardından, 15 Temmuz Demokrasi Gazisi Abdullah İrgin ve akabinde de AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe ve Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı konuşmalarını yaptı.

Belediye Başkanı Arı yaptığı konuşmada, “Bu aziz vatanı bize emanet eden, Ay Yıldızlı bayrağımızın özgürce dalgalanmasını sağlayan, milletimizin bir ve bütün olarak bu vatan üzerinde yaşamasını akıttıkları kanlarıyla temin eden şehitlerimizi ve ahirete göçen tüm gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet, şükran ve dua ile yad ediyorum. Mekanları cennet olsun.” dedi. Vali İlhami Aktaş da konuşmasında; “Kıymetli Milletvekillerim, Belediye Başkanım, İl Başkanım, Sayın Başsavcım, İl genel Meclis Başkanım, eli öpülesi şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve aileleri. Milli birlik adına milli beraberlik adına tüm dünyaya dik durduğumuzu gösterdiğimiz bu önemli günlerde düzenlediğimiz programa katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Burada bir araya gelmek bu günleri anmak bu günleri kutlamak gibi programlar İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatı ile aynı saatte tüm Türkiye’de, tüm illerde bu program düzenlenmektedir. Bunlar Türk milletinin, aziz milletimizin her türlü kendisine karşı yöneltilecek hareketlerde bu millete, bu devlete karşı yapılacak her türlü eylemde nasıl bir araya geldiğini, nasıl dik durulduğunu göstermek dünyaya birlik beraberlik içerisinde olduğumuzu izlemini vermek için birer vesiledir” diyerek konuşmasına devam etti ve programımıza katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, şehit ailesi annelerimizin, babalarımızın ellerinden, çocuklarımızın da gözlerinden öpüyorum diyerek, programımıza hoş geldiniz” dedi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Tafana tesislerinde gerçekleştirilen yemeğe; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, Nevşehir AK Parti Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Cumhuriyet Başsavcısı A. Kürşat Şahin, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, JAKEM Komutanı Jandarma Albay Ercan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi, 15 Temmuz Demokrasi Gazileri Yüksel Serbes ile Abdullah İrgin, şehit aileleri, gaziler ve aileleri katıldı.